Umursamaz olmamak gerek..

food snow love art
Photo by micheile.com || visual stories on Pexels.com

 

Herkesin bir korkusu bir kızgınlığı vardır

Zaman her şeyin ilacıdır evet 

Ama zaman ne kadar geçse de bazı yaralar hala durur

Her yaranın bir merhemi vardır evet

Ama bazı acıların henüz merhemi üretilemedi

En çok kırgınlıklar, insanın insandan dolayı yaşadıklarıdır..

İnsanlar birbirlerini daha çok anlaması gerekirken bazen bencil davranabiliyor

O an fark etmiyor belki kırdığını 

Ama en çok kırıldığı fark etmemesi değil,

Bile bile umursamaz davranması oluyor..

 

blogcuyazar tarafından yayımlandı

yazıyı yazmak değil tam kalbinden yazmak önemlidir.. kimi yazar kimi aşkla yazar...

Umursamaz olmamak gerek..” için 10 yorum

  1. Bazen insanların unuttukları şeyler vardır. Bu konuda düzeltmesi için hatırlatırsınız. Eğer düzeltirse anlayın ki iyi bir insandır ve umursamaz değildir. Kötü olan insanlar umursamaz olur ama unuttuktan sonra hatırlasa bile düzeltmiyorsa bilin ki kötü olduğu kadar merhametsiz insanlardır.

    Peki ya bana gelince ben ne yapabilirim? Ben ruhen dağılmış ve ömür boyu ruhsal hastalıkla yaşayacak olan bir insanım. Benim yaptığım en küçük bir şey bile bana büyük bir zıkkım oluyor. Neden mi? İnsanları kırma korkusu ve mükemmelliyetçiliğim. bu konuda benim yapabileceğim şey hayatı kafana takma diyenlere rağmen hayatta çoğu şeyi umursamak. İşe bazende ruhsal hastalıkları olanlar için düşünün. Siz olsanız ne yapardınız? Empati yapamazsanız anlamanız gerçekten aşırı zor. Haklı olduğum halde yinede kalp kırmamak için tekrar alta inmek bütün akli açıdan rahatsızlar anlayabilir.

    Bu yüzden bence karşınızdaki insanları tanımanız gerekiyor. Herkesin kendine göre bir davranışı vardır ve bu davranışların nedenleri.

    1. Umursamaz olmayı kişinin iyi yada kötülüğüne bağlıyark düşünmemek lazım. Benim yazdığım genel bir yazı fakat bazı durumlarda karşımızdaki insanın davranışları nedeniyle umursamaz davranmamız gerekebilir. Önemli olan bu ayarı tutturmak lazım ne çok fazla nede çok az olmalı..

      İnsan olduğumuzdan dolayı yaşadığımız müddetçe umursamaz davranmamız imkansızdır başkaları sadece kafanızı rahatlatmak için bunu söylesede asıl olan sizi mutlu eden olayları yapmanızdır çünkü bazen çok umursamaz olmak yada çok mükemmeliyetçi olmakda bizi sıkabiliyor ve karşımızdakini kırmamızı ve öncelikle kendimizin incinmesine sebep olabiliyoruz. Sizi kıran insanlardan uzak durmanızı bu hayatta sizi mutlu eden değerlerinizi yitirmeden onlarla daha ilgili olmanızı tavsiye ederim.. Teşekkür ederim 🙂

Bir Cevap Yazın

%d