PANTOLON HİKAYESİ İLE MİLYONLARI AĞLATAN ALİŞAN KAPAKLIKAYA’NIN KIZI VEFAT ETTİ

photo of a abandoned village in black and white
Photo by Kevin Burnell on Pexels.com

 

1963 yılında Eskişehir Sivrihisar’da dünyaya gelen ve yoksul bir ailenin 4 kardeşinden biridir. Yoksulluk derken Alişan Kapaklıkaya’nın deyimi ile ‘VARIN YOK OLDUĞU, YOKUN VAR OLDUĞU’ bir dönemdir. Zorluk, yoksulluk çekerek büyümüş olsa da, kendi yaşadıklarını anlatarak milyonları kalplerinin tam ortasından vurmuş ve gözlerden yaşlar akıtmıştır.

Alişan Kapaklıkaya 1981-1985 yıllarında Marmara Üniversitesi’ni başarı ile bitirerek öğretmenlik, öğretim görevlisi ve uzmanlık alanlarında çalışarak ve kendini ilerleterek bu zamanlara kadar gelmiş ve ismini duyurmuştur. Hem sempatik tavırlarıyla hem de gerçek hikâyelerden özellikle kendi yaşadıklarını anlatarak bu hissi onu dinleyenlere en etkili biçimde geçirmiştir. Özellikle herkesi ağlatan ve bir anda bütün sosyal medyada paylaşım yapılarak kendi öz kardeşi ile yaşadığı anısını anlattığı ‘SİYAH PANTOLON’  bir anda sosyal medyaya ve gönüllere bomba gibi düştü.

Bunları anlatırken kızının da kanser hastası olduğunu ve tedavi sürecinde onun yanında olduğunu söylemiş ve tedavisinin iyi gittiğini dile getirerek herkesten dua istemişti. Fakat her şey gerçek olduğu gibi ölümde gerçektir. Bir anda sosyal medyada kızının vefat ettiğine dair haberleri gören herkes şok içerisinde kalmıştı. Kimse inanmak istemese de bu zor haberi Alişan Kapaklıkaya kendi resmi sosyal medya hesabında vefat haberini şu şekilde yayınlamıştı;

‘Alişan Kapaklıkaya ve Hayat Kapaklıkaya’nın kızları, Harun Yıldız’ın eşi Zuhal Kapaklıkaya Yıldız 4 Ocak 2018 günü hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Cenazesi 5 Ocak Cuma günü Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin Sığırcık Köyü Camii’nde kılınacak Cuma namazına müteakip Sığırcık Köyü mezarlığında defnedilecektir. Allah rahmet eylesin’

Bizde kendisine Allah’tan rahmet ve ailesine sabır diliyoruz.

 

blogcuyazar tarafından yayımlandı

yazıyı yazmak değil tam kalbinden yazmak önemlidir.. kimi yazar kimi aşkla yazar...

PANTOLON HİKAYESİ İLE MİLYONLARI AĞLATAN ALİŞAN KAPAKLIKAYA’NIN KIZI VEFAT ETTİ” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

%d