DEĞİŞMEMELİ İNSAN, TIPKI BİR SU GİBİ OLMALI..

red and blue water droplets
Photo by Velroy Fernandes on Pexels.com

hayat bir oyun, biz ise sanki rol çalmaya çalışan oyuncular gibiyiz.. hangimiz kendi hayatını yaşıyor yada şöyle sorayım hangimiz şuan ki konumumuzdan, çevremizden, işimizden mutluyuz.!!emin ki çoğumuz işimizde daha da yükselmek istiyoruz, yada çevremiz bize daha çok değer versin derdindeyiz, her yaptığım hareket tebriklerle, alkışlarla karşılansın isteriz!!

fazla mı abarttım! HAYIR!!!!!  bunların hepsini biz istiyoruz. çünkü doyumsuz bir noktadayız..

başarısız olduğumuzda kendimizi önemsiz hisseden biz, başarılı olduğumuzda bir adım gittiğimizde işte ilk saydıklarım gibi düşünmeden sadece başarı odaklı yaşayarak dünyayı sadece başarıdan ibaret sayarız..

başarılı olmak bir yerlere gelmek muazzam bir şey, fakat insan geriye dönüp de arada bir bakmalı, arada bir geçmişini yoklamalı, başarı beni ne derece değiştirdi diye düşünmeli.. işte bu şekilde vicdanlar da, insanlarda rahat edecektir..

bizlerin vicdanlı insanlara ihtiyacı var. sen ben vicdandan nasibimizi almazsak sadece kendi eksenimizde yaşarsak insanlık kalmaz dostum..

başkalarının hayatlarını örnek almak son moda olmuş bir vaziyette, zenginlik, lüks içinde yaşamak ulaşmak istenilen hedefler arasında.. sen gerçekten her şeyin filmlerdeki, dizilerdeki gibi pürüzsüz bir hayat mı olduğunu zannediyorsun..

o zaman sana ”günaydın” dostum dediğimiz gibi onlar sadece film..!!!

blogcuyazar tarafından yayımlandı

yazıyı yazmak değil tam kalbinden yazmak önemlidir.. kimi yazar kimi aşkla yazar...

Birisi “DEĞİŞMEMELİ İNSAN, TIPKI BİR SU GİBİ OLMALI..” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

%d