yanlışlar doğrunun pusulasıdır.!!

food light sea landscape
Photo by RIDVAN AYRIK on Pexels.com

 

kitap gibidir insan, her sayfada farklı bir olay, kimi zaman dramatik kimi zaman komik kimi zaman absürt olaylarla dolu hayat..

ne çabuk geçiyordu zaman elde tutmak imkansız hale geliyor, o kadar yıl geçmiş miydi? yaşamış mıydık! 

düşünsene kim bilir kimler için gözyaşı döktün, kimler için kendini feda ettiğin oldu, kimler üzdü seni, kimlerle gözünden yaşlar gelircesine güldün, kimlerle sımsıkı sarıldın, kimlerle yapmam dediğin delilikleri yaptın..

kimi zaman dostum dediğin düşmanın oldu, kimi zaman düşman bildiklerin beklemediğin anda dostunun yapamadığını yaptı.. işte hayat böyle  hızlı giderken nedir bu kin, nefret. boş ver be arkadaş herkes yaptığıyla anılır, herkes yaptığının karşılığını elbet görür. kötülük zor iş ,sen kolayı seç iyi ol bu hayatta..

güzel insan, hayat 2 yol üzerinedir. her seçimde iki seçenek sunulur sana, kimi zaman yanlış tercih yaparız fakat biz beşeriz yanlışı yapmadıkça doğruyu bulamayız. eğer orada doğruyu seçmiş olsaydık bir sonraki sıkıntıda belki daha büyük yanlışı seçecektik.. 

hayata böyle fakat her yanlış seni bir adım ileriye götürsün  ve diğer engelde iyiyi seçmeyi,bulmayı bil.. bil ki yanlışın sana kattığı bir güzellik olsun.

güzel dostlar biriktir hayatında, seni güldüren, senin bir bakışın ile seni anlayan, gel dediğinde koşan dostlar biriktir ki bu hayat güzelleşsin..

bu hayat gülünce güzel, güzel bakınca güzel. 

sağlıkla kal güzel dost, tebessümle geçir hayatı kısacası sev ki sevilesin.. 🙂

 

blogcuyazar tarafından yayımlandı

yazıyı yazmak değil tam kalbinden yazmak önemlidir.. kimi yazar kimi aşkla yazar...

yanlışlar doğrunun pusulasıdır.!!” için 4 yorum

  1. Doğru kitap gibidir insan fakat bazıları ön yazıyı okuyup kenara atıyor. Öyle sadece ön yazıyı okuyarak tanıyamazsın dimi ama.

    1. tabi ki de kimseyi tanımadan bilemezsiniz, malesef hepimiz yaşamımız boyunca ön yargıyla yaklaştığımız insanlar illa ki oluyor. ama herkes tanınma şansını hak ediyor. önyargıları bir kenara bırakarak sizin söylediğiniz gibi kitabın sadece ön yazısını okumadan, sayfayı çevirerek okumaya başlamak lazım. her insandan alacağımız bir ders, bir değer vardır.. yorumunuz için teşekkür ederim ..

Bir Cevap Yazın

%d